• Predĺženie platnosti ISIC preukazu

• Ak chcete využívať svoj ISIC preukaz aj v ďalšom školskom roku (doprava a všetky zľavy a výhody), je potrebné predĺžiť jeho platnosť.

1. Pre zľavy v obchodoch si potrebujete zakúpiť známku ISIC, ktorej cena je 10€.

Objednať si ju môžete na www.objednaj-preukaz.sk (cena 10€  - známka Vám bude doručená do školy). Každý študent, ktorý si obnoví platnosť preukazu známkou ISIC, získa v septembri kupónovú knižku, v ktorej sa nachádzajú kupóny s extra zľavami nad rámec bežných zliav. Tieto kupóny platia do 17.11.

2. Predĺženie platnosti pre dopravu

Prolongácia cez SMS

1. Na číslo 8844 pošli SMS v tvare: TC medzera priezvisko medzera číslo čipu (meno uvádzaj ako na preukaze a bez diakritiky, príklad SMS: TC Mrkvicka 1042019005).
        2. Príde ti potvrdzujúca SMS, ktorá je spoplatnená sumou 3,60 €. Ostatné SMS sú bezplatné.
        3. Po prijatí potvrdzujúcej SMS prilož kartu k terminálu na svojej škole alebo k verejnému terminálu (zoznam verejných terminálov nájdeš na stránke www.preukazstudenta.sk).
        Terminál ti predĺži platnosť zľavy na dopravu na čipe preukazu.

Terminál na škole sa nachádza u Ing. Luščáka (326).

Najbližšie verejné terminály nájdete:

1. v predajni cestovných lístkov DPMP na ul. Weberova, Prešov

2. v predajni cestovných lístkov DPMP na Nám. Kráľovnej Pokoja (Družba), Prešov

Prolongácia cez aplikáciu UBIAN:
        1. Prihlás sa do aplikácie Ubian, ak ešte nemáš registrovaný svoj preukaz, pridaj si ho cez Preukaz študenta v Môj Ubian. Na webe Ubian si pridáš Preukaz študenta cez Nová karta.
        2. Nárok na zľavu v doprave na ďalší školský rok si predĺžiš zaplatením prolongačného poplatku vo výške 3,60 € jednoducho platobnou kartou.
        3. Po úspešnej platbe prilož kartu k terminálu na svojej škole alebo k verejnému terminálu (zoznam verejných terminálov nájdeš na stránke www.preukazstudenta.sk). Terminál ti predĺži platnosť zľavy na dopravu na čipe preukazu.

V prípade, že vo vašom okolí nie je verejný terminál, stačí, ak si priložíte preukaz k terminálu v škole na začiatku nového školského roka. Odporúčame vám však, aby ste si štandardne predĺžili platnosť zľavy v doprave a nečakali do septembra, aby ste mohli plnohodnotne využívať zľavu u každého dopravcu aj v čase prázdnin.

Viac info nájdete na www.preukazstudenta.sk alebo kontaktujte TransData zaslaním emailu na: preukazstudenta@transdata.sk.”

Informácie o predĺžení preukazu (zakúpenie známky ISIC) nájdete na www.isic.sk.

S platným preukazom môžete:

1. denne šetriť svoje vreckové a učiť sa efektívne nakladať s financiami

2. využívať zľavy na viac ako 150 000 miestach na Slovensku a vo svete, napríklad v kine, v e-shopoch, v autoškolách, pri nákupoch oblečenia, školských a športových potrieb, kníh, pri stravovaní, športovaní a cestovaní. Viac na www.isic.sk.

3. uplatniť si nárok na ISIC paušál s výhodným balíkom mobilných dát. Viac na www.isicpausal.sk.

4. uplatniť si nárok na celoročné cestovné poistenie. Viac na http://isic.sk/poistenie-istotka.

5. mať jeden preukaz ako univerzálnu dopravnú kartu pre MHD, SAD aj vlakovú dopravu na žiacke cestovné po celom Slovensku. Viac na www.ubian.sk.