• Gymnasium Remscheid

• Výmenný pobyt žiakov z Remscheidu v Prešove v školskom roku 2018/2019

Od 29.4. do 6.5.2019 sa žiačky a žiak :-) z III.O, V.O, VI.O a VII.O mohli zdokonaľovať v cudzích jazykoch a zhostiť sa roly hostiteľov. EGK totiž znova privítalo 8 žiačok a 2 učiteľov z partnerského Leibniz gymnázia z nemeckého Remscheidu.Týždeň, ktorý sa niesol v duchu geocachingu, bol nabitý programom a aktivitami, a teda aj patrične náročný. Najprv pomocou "kešiek", súradníc a indícií žiaci spoznávali Prešov, jeho históriu a pamiatky. Okrem toho si v Staroľubovnianskom hrade a skanzene pozreli, ako sa kedysi žilo na severnom Spiši a v miestnom salaši ochutnali našu kuchyňu. Trochu zábavy pred túrou na zamrznuté Popradské pleso si užili v Tricklandii a spoločný čas zavŕšili v krásnej Jasovskej jaskyni a Košiciach. Posledný spoločný večer strávili bowlingom. Víkend strávili v rodinách a domov sa vrátili plní dojmov z novej krajiny, ľudí a zážitkov. Počasie väčšinu času prialo a o to krajší bol spoločne strávený čas.Naši žiaci sa mohli uistiť, že s nemčinou a angličtinou to i nich vôbec nie je také zlé. Ďakujeme rodinám a všetkým zúčastneným.

Ďakujeme mestu Prešov, ktoré je partnerským mestom Remscheidu, že podporilo tento výmenný pobyt a schválilo dotáciu vo výške 800 €.